Badania przechowalnicze polegają na wykonaniu analiz produktu, po przechowywaniu w określonych warunkach, w odpowiednich odstępach czasowych. W zależności od rodzaju produktu, badania obejmują analizy mikrobiologiczne, fizykochemiczne oraz czy sensoryczne.
Wyniki końcowe pozwalają na potwierdzenie lub zmianę zakładanego terminu przydatności do spożycia. Ocena wyników badań przechowalniczych dokonywana jest w oparciu o specyfikację produktu i badania wykonane bezpośrednio po produkcji.
Wprowadzenie do produktu w warunkach laboratoryjnych drobnoustrojów i przechowywanie go w różnych, dających się racjonalnie przewidzieć warunkach. Produkt przechowuje się w warunkach najbardziej zbliżonych do tych, w których produkt będzie przechowywany w całym okresie przydatności do spożycia, uwzględniając zmiany temperatury podczas transportu i dystrybucji.
Badania uwzględniają również zmienność produktu poprzez użycie różnych partii oraz zastosowanie szczepów wzorcowych pochodzących z międzynarodowych kolekcji jak i szczepów naturalnych wyizolowanych z danego rodzaju żywności.
Pola oznaczone kwadracikami są obowiązkowe.
Najwyższe standardy, ogromne doświadczenie i wiedza naszych specjalistów.